O nás

Zahĺbili ste sa niekedy do filmu, či knihy, nemohli sa vynadívať na fotografiu, či obraz? Vlúdila sa vám nástojčivo do uší krásna melódia, ktorú nešlo dostať z hlavy a srdca? Obliekli ste si s posvätnou úctou s láskou robené hade made tričko, šperk, či šaty, ktorého dušu ste priam hmatateľne cítili? Ak ste čo i len raz odpovedali áno, poznáte ten pocit, ktorým nás obohacuje umenie.  Viete, že vďaka nemu môžete byť odrazu niekde úplne inde, vďaka nemu môžete zabudnúť kde ste, s kým ste , v akých kontextoch ste, lebo vás oviali krídla fantázie. Umenie má mnoho podôb. Umenie z BAMBA SPHERE nie je výnimkou. Dovoľte nám ho predstaviť. 


TEXTILNÝ DIZAJN

Bamba Sphere. Mladá rozvíjajúca sa značka textilnej dizajnérky Barbory Hraníkovej, ktorá dokáže vniesť do všedného šatníka nevšedné kúsky. Vyhýbajúc sa konvenciám, konzumnému chápaniu módy, šedosti, stereotypom, zbytočnému plytvaniu materiálov, prináša autorské produkty nielen maximálne funkčné, ale  aj vizuálne bohaté, s príbehom a dušou. Jej snahou je ukázať, že móda (a aj život) nie je len o peňažnej hodnote. Azda preto,  a práve preto sa sústreďuje aj na recyklovanie a upcyclingovanie materiálov do výrobkov s vyššou úžitkovou hodnotou. Jej kolekcie zabŕdajú aj do zero waste.


AUDIOVIZUÁLNA TVORBA

Online živá knižnica 2020 - téma šikana

V spolupráci s EDUMA, n.o. sme sa podieľali na realizácií videí do inovatívneho vzdelávacieho portálu Online živá knižnica na tému šikana. Viac o projekte tu.

Megazín - IUVENTA, slovenský inštitút mládeže

V spolupráci s Art Society s.r.o. sme sa podieľali na vzniku inovatívneho informačného internetového kanálu určeného pre mládež zo zraniteľných skupín.   


Rómovia a November

V spolupráci s Art Society s.r.o. sme sa podieľali na vzniku dokumentárneho filmu pre RTVS. Viac o projekte tu.

Projekt ROMALE

V spolupráci s Art Society s.r.o. sa podielame podobe projektu ROMALE. Viac o projekte tu.

cyklus Vnímaví pre zraniteľných

V spolupráci so Zdieľanie o.z. a Fluidum Film s.r.o., nezávislý producent  sa podieľame na príprave 11-dielneho dokumentárneho cyklu o mladých ľuďoch, ktorí sa rozhodli pomáhať svojim rovesníkom s ich identitou. Viac o Projekte tu.